YENİLİK HAYAL İLE BAŞLAR FOCUS HAVUZ'A HOŞGELDİNİZ.. YENİLİK HAYAL İLE BAŞLAR FOCUS HAVUZ'A HOŞGELDİNİZ..

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

BETONARME YÜZME HAVUZU

Betonarme yüzme havuzu yapımının en çok kullanılan çeşitleri  taşmalı ve skimmerli yüzme havuzudur.Betonarme havuz aşamalı giden ve birbirini düzenli takip etmesi gereken iş aşamalardan oluşur.

HAFRİYAT

KABA İNŞAAT İŞLERİ

İNCE İNŞAAT İŞLERİ

MEKANİK TESİSAT İŞLERİ

Betonarme havuz yapımı prefabrik ve hazır havuz çeşitlerine göre maliyet açısından en yüksek fiyatlı havuz tipidir. En genel haliyle 4 ana iş bölümünen oluşan betonarme yüzme havuzunun maaliyet bölümü aşağıda belirtilmiştir.

Hafriyat

35%

Kaba İnşaat

55%

İnce İnşaat

45%

Mekanik Tesisat

40%

Sıkça Merak Edilenler

Skimmerli & Taşmalı Havuzun Farkı Nedir ?

Taşmalı havuzda yüzme havuzunun yaklaşık %10 u kadar büyüklükte denge deposu bulunmasına karşın skimmerli havuzda denge havuzu yoktur. Taşmalı havuzların olmazsa olmazı kanallar ve ızgaralar ise skimmerli havuzda bulunmaz .Taşmalı havuzda taşma kanallarından taşan su önce denge deposuna oradan havuz filtresine giderken skimmerli havuzda skimmer dediğimiz kare kutular suyu emerek havuz filtresine gönderir.

Betonarme Havuz Duvar Kalınlığı Ne Olmalıdır?

Genelde Betonarme havuzlarda perde kalınlığı 20 ya da 25 cm genişliğinde bırakılır.Fakat en sağlıklı ve sağlam duvar çift sıra demir ile kuvvetlendirilmiş genişliği 25 cm olandır. Taşmalı ve Skimmerli havuzda da aynı ölçü kullanılır.

Beton Havuzda Kalıp Donatı Planı Nasıl Olmalı ?

Betonarme havuz yaptırmak istenildiğinde mutlaka kalıp ve demir projesine ihtiyacınız olacaktır. Bu projenin içeriği havuz denge deposu makine dairesinin yerini, lambaların ve vakum giderinin konumunu, havuz derinliğin ve beton kalınlığını gösterir. Detaylı havuz projesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YARININ HAYATINI EĞLENCELİ KILIYORUZ.

Mimaride mükemmellik,
mühendislik ve tasarım

Yüzme havuzu yapımı, tadilatı , ekipmanları , kimyasalları ve profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimiz ile çalışmaktan mutluluk duyarız.

Aklınızda betonarme havuz yaptırmak varsa;

Ücretsiz keşif, güler yüzlü ekip, 4000den fazla ekipman seçeneği ve proje desteği ile sizlere hizmet vermekten, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt vermekten ve hizmet sonrası sizlerle aile olmaktan  mutluluk ve gurur duyarız.

Bize Ulaşın

Her türlü soru,öneri,teklif ve diğer herşey için bize ulaşabilirsiniz.

Merkez
Macunköy Mah.187.Cad. No:54/94Türeli Hall
İş Merkezi Yenimahalle/Ankara
Yol tarifi al

Bize yazın

    Hemen Ara
    Soru Sor
    Merhaba;
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?